LG pälvis rahvusvahelisi IDEA disainiauhindu

LG pälvis tunnustatud rahvusvahelisel disainikonkursil IDEA (International Design Excellence Awards) kolm auhinda.

LG 55-tolline OLED teler pälvis konkursil hõbeauhinna, LG CINEMA 3D nutiteler aga pronksi. Kolmas hõbeauhind läks LG tootekontseptsioonile. Tänu mitmetele tunnustustele disainitööstuse mainekaimatel konkursitel Red Dot ja International Forum (iF) käesoleva aasta alguses, on LGst saanud hooaja üks auhinnatumaid tarbijaelektroonika ja –seadmete ettevõtteid maailmas.

IDEA Award toote disainerid

IDEA konkursi hõbeauhinna vääriliseks nimetatud 55-tolline OLED teler on maailma suurim ja õheim. OLED teleri WRGB tehnoloogia on LG mitmeaastase teadus- ja arendustegevuse tulemus. LG 4 Color Pixel tehnoloogia tugineb valgel alampikslil, mis täiustab värviväljundit. Colour Refiner aga muudab pildi loomulikuks ja elavaks. Teleri ekraan tagab täiusliku vaatamiskogemuse ilma moonutuste ja kontrastikaduta, seda ka sõltumata kirkast valgusest või vaatenurgast. Kui LCD ja LED ekraanid nõuavad tagantvalgustust, siis OLED telerid genereerivad valguse ise. Tänu süsinikkiust tugevdatud plastikule (CFRP) saavutati LG OLED teleri puhul ekraani paksuseks 4 millimeetrit ja kaaluks 10 kilogrammi.

Pronksauhinna pälvis LG nutiteler LM8600 CINEMA 3D Smart TV ja selle juurde kuuluv nutikas teleripult Magic Remote. CINEMA 3D nutitelerid on varustatud uusima 3D tehnoloogia ning tootedisainiga, millest erilisim on CINEMA SCREEN disain. Võimaldamaks paremat 3D kogemust ning kinoekraani sarnast efekti, on teleriekraani ümbritsevad raamid kahanenud peaaegu olematuks. Kaugjuhtimispult  Magic Remote aga mõistab häälkäsklusi ning reageerib viibetele.