LG Display arendab maailma esimest Full HD LCD nutitelefoni paneeli

LG Display, juhtiv  õhukeste transistor vedelkristallekraanide tootja, tutvustas oma uut 5-tollist Full HD LCD nutitelefonide paneeli, mis on täna kõrgeima resolutsiooniga mobiilipaneel, mis olemas. See lubab nutitelefoni kasutajatel vaadata telefonil samakvaliteedilist Full HD sisu kui telerist või monitoridelt.

5-tolline Full HD ekraan

LG Display 5-tolline Full HD LCD paneel on mobiilitehnoloogias järgmine samm edasi. LCD paneelil, mis põhineb AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) tehnoloogial, on 440ppi ja 1920×1080 resolutsioon, mis pakub esmakordselt Full HDTV kvaliteeti ka nutitelefonil. 16:9 laiekraan suhtes paneel on 0,5 tolli suurem, 2,2 korda tihedama pikslitihedusega ning 1,3 korda ppi’s edasiarenenum kui varasem 4,5-tolline, 329ppi ja 1280×720 paneel.

Tänu nutikale ja suurepärasele AH-IPS tehnoloogiale, mis ongi uue Full HD LCD displei taga, ei erista inimsilm üksikuid piksleid, sest pikslitihedus on niivõrd suur. Lisaks on AH-IPS paneelidel värvid alati õiged ning pildi reageerimiskiirus on äärmiselt täpne. Tänu erksale valgusülekandele ning madalale voolutarbele on AH-IPS ideaalne kasutamiseks ka välitingimustes.

LG Display 5-tolline Full HD LCD paneel tuuakse tõenäoliselt turule käesoleva aasta teisel poolaastal. Esimest korda võib seda näitusel näha ja katsuda juba alates 4.juunist Bostonis, kus toimub SID 2012 Display Week.