Monaco 2012 Formula 1 Grand Prix

Monaco Grand Prix on küll üks selline võidusõit, mille võitmisest unistab iga juht.  Nagu Indy 500 või Le Mans on see täiesti eraldiseisev võistlus. Monte Carlos võitmiseks on vajalik kombinatsioon täpsest sõidust, tehnilisest täiuslikkusest ning puhtast vaprusest.

Armco ringrada ei jäta vigade tegemiseks võimalust, nõudes rohkem pühendumust kui ükski teine Formula One rada. Autod sõidavad maksimaalsel võimsusel ja pidurid teevad sõidul kõva tööd. Sealne möödasõit on pea võimatu – seetõttu on Monacos kvalifitseerumine kriitilisem kui mistahes muul Grand Prix’l.

Monaco 2012 Formula 1 Grand Prix

Portier’i nurk on Monacos hea ringiaja saamisel võtmetähtsusega. Sellele eelneb aga Loews’i juuksenõelakurv, mis on aeglaseim nurk terves Formula One’s ning tunnel, mis on üks väheseid kiirendamiskohti tervel ringil. Mitmed kuulsad nimed, nt Ayrton Senna ja Michael Schumacher, on oma sõidu just sellel lõigul rajapiiretes lõpetanud.

Võites Monaco sõidu lisatakse juhi nimi juba ajalugu teinud meeste nimistusse. Nii Graham Hill, kelle hüüdnimeks oli ‘Mr Monaco’ ning Schumacher on võitnud monaco võidusõidu viiel korral, Alain Prost neljal korral, Stirling Moss ja Jackie Stewart on mõlemad võidu koju toonud kolmel korral. Võidurekord kuulub ära Senna’le, kes on Monte Carlos võitnud koguni kuuel korral.

See võidusõit kuulub maailma meistrivõistluste võistluskalendrisse juba 1955. aastast alates ning ringrada on sellest ajast alates muutunud minimaalselt. Pisikesed muudatused tehti 2003. aastal, kui Rascasse kurvi sisenemine muudeti leebemaks. 2004. aastal ehitati uus boksipeatuse kompleks ning suurendati pealtvaatajate ala.

Rohkem infot Monacos toimuva Formula 1 võidusõidu kohta leiab ametlikult kodulehelt formula1.com.