LG tutvustab uue põlvkonna pilvetehnoloogiat

LG tutvustas hiljuti LG Cloud nimelist teenust, mis pakub katkematut ühendust ning digitaalse sisu striimingut erinevate elektrooniliste seadmete vahel. LG Cloud on esimene pilvetehnoloogia, mis võimaldab jagada sisu nii Androidi nutitelefonide, PC-de kui ka nutitelerite vahel ilma spetsiaalse digiboksita.

Teenuse kasutamiseks Androidi nutitelefonidel tuleb rakendus alla laadida Google Play või LG SmartWorld rakenduste poest, LG nutitelerite SMART TV puhul LG SmartWorld poest ning PC-de ja sülearvutite puhul LG Cloud veebilehelt (www.lgecloud.com). LG Cloud teenus sünkroniseerib automaatselt nutitelefonide sisu pilveserveriga, kasutaja teleri ja arvutiga. Erinevalt teistest samalaadsetest teenustest, mis laevad digitaalse sisu esmalt alla, striimitakse LG Cloud puhul sisu esialgu telerisse, arvutisse või nutitelefoni. Selline korraldus aga lühendab tunduvalt ooteaega.

LG Cloud erineb teistest sarnastest teenustest eelkõige tänu LG tehnoloogiale nimega Real-time Streaming Transcoding, mis teisendab andmeid reaalajas juba serveris, mitte seadmes. Selline tehnoloogia ei vaja kodekeid ega spetsiaalseid konvertereid. Kogu protsess toimub katkematult ning kasutajapoolse sekkumiseta.

“Enamus tehnoloogiafirmadest näevad pilvetehnoloogiat kui seadet andmete salvestamiseks või pelgalt ühte tüüpi failide ladustamiseks,” ütles LG Home Entertainment Company president ja tegevjuht Havis Kwon. “Oma uue teenusega seab LG aga uue mõõdupuu. Tuleviku tarbijad ei soovi kasutada ühte pilve muusika, teist video ja kolmandat fotode ning tööalaste failide jaoks. LG eesmärk on eelkõige teha tarbijate elu mugavaks.”

LG Cloud on saadaval nii tasuta kui ka tasulise teenusena. Tasuta serveriruumi suurus ja tasuliste teenuste hinnakiri erinevad piirkonniti.