Tänapäeval pole elektroonikaseadmed ainult tarbeesemed vaid ka disainielemendid

Tarbijad on üle maailma hakanud toodete disainile rohkem tähelepanu pöörama. Olgu tegu telerite, nutitelefonide või külmikutega – tarbijad teevad üha rohkem ostuotsuseid just disaini põhjal. Vastuseks tarbijate hoiakule on rahvusvahelised elektroonikatootjad hakanud disainile veelgi rohkem rõhku panema ning asunud disainipatentide suhtes isegi kohtulahinguid pidama.

“Tootedisain on üks viis, kuidas tootjad tarbijate tähelepanu endale saavad tõmmata. On näha, et Eestis on tootedisain üks viiest võtmetegurist, mis mängivad ostuotsuste tegemisel rolli. LG traditsioonid ja disainikvaliteet on pärjatud mitmete auhindadega, sealhulgas iF ja Red Dot disainiauhindadega. Need auhinnad tunnustavad toodete kasutusmugavust ja kvaliteetset disaini, mis LG uutes L-style nutitelefonides ning Cinema Screen TV telerites esindatud on,” ütles Vjaceslavs Sergejevs, LG Electronics’i avalike suhete juht Baltikumis.

Design Council’i poolt 2011. aastal läbi viidud uuring näitab, et disain on hinna ja tehniliste omaduste kõrval üks olulisemaid tegureid tarbijate ostuotsuste langetamisel. 78% vastajatest pidas disaini tähtsaks osaks tootest ning vaid 22% leidis, et see on ebaoluline. Kasvava jõukuse taustal on tarbijad hakanud pöörama rohkem tähelepanu oma kodu interjöörile. Tapeedi ja mööbli kõrval on sama tähtsaks saanud ka elektroonikaseadmed, mis pole täna enam ainult tarbeesemed vaid ka disainielemendid, mis annavad koduinterjööri üldilmele palju juurde.

LG oli esimene Korea ettevõte, mis tutvustas 1958. aastal tööstusdisainilahenduse kontsepti. Aastal 1999 määratles LG disaini ühena firma neljast algtõest. LG globaalne disainvõrk koosneb ligi 540 töötajast 12  erinevad riigis, kes pingutavad igapäevaselt LG globaalse disainistrateegia nimel.

LG disainerite pilk on pidevalt tulevikku vaatav. Kuigi praegused trendid on samaolulised, peavad LG disainerid arvestama ka LG toodete pikaajalise elutsükliga, mis tuleneb nende heast kvaliteedist ja usaldusväärsusest.