Kuhu põgeneda oleviku eest

Tõenäoliselt on kõik, mida Sa oma mesinädalatelt tahaksid, vaid põgenemine sellest modernsest maailmast. Ja polegi tegelikult kaugele vaja vaadata. Siin on mõned meiepoolsed nõuanded retro-stiilis puhkuseks.

Havana, Kuuba

Tiiruta ‘50ndate hõngulises äärelinnas Habana Viejas. Koloniaalajastu ehitised juba lagunevad, lapsed mängivad pesapalli kepiga, naised käivad shopingul juukserullid peas, mööda veerevad USA vintage autod. Pole kohta, kus Sinu kujutlusvõime saaks nii suured tiivad – kõik see on ju nii romantiline, silmipimestav, korratu ja realistlik. Võta suund Casa de la Musica poole, mis on tuntud oma kuuma salsa ja kuumade kuubalaste poolest. Sisene sinna kontvõõrana ning õpi tantsima nagu kohalikud. Havanal oleks justkui oma ajavöönd – nii eriline on see kõik!

Mis seal praegu toimub? Uuri järgi, kuulates Radio Havana raadiojaama.

Bukhara, Usbekistan

Bukhara 2000 aasta vanune shahristan (vanalinn) on koht, kus võid unustada oleviku ja sukelduda unustamatusse Kesk-Aasia muistsesse hiilgusesse. Leia tee turuni – tihti viib sinna mudane tellistest teerada, lisaks avasta vana mošee koos särava interjööriga ja medresa (religioosne kool). Kui soovite osta kaunist vaipa või tseremoniaalset pistoda, siis on kupliga kaetud turud just parimad kohad, kust neid jahtida. Ja kindlasti ära jäta külastamata Bukhara kõige hämmastavamat maamärki –  70m kõrgust Kalyan Minaret’i 13. sajandist. Ilmselgelt oli ka Tšingis-khaan sellest niivõrd võetud, et ta jättis selle püsti, tekitades rususid igale poole mujale.

See võrratu linn on nüüd ka internetis – www.bukhara.net

3.    Hill Club, Nuwara Eliya, Sri Lanka

Nuwara Eliya, mägedevaheline keskus Sri Lankas, laiub kesk läikivalt rohelisi teeistandusi, keset niiskust ja kallakuid. See on ligipääsetav rongiga, mis ronib üles mäkke, tehes peatusi 19. sajandi hõngulistes raudteejaamades. Hill Club asutati 1858, rahuldamaks Briti koloniaalohvitseride ja kohvikasvatajate nõudmisi. Olles tänaseks koondunud hotelli, pole see siiski kaotanud oma snooblikkust. Pärast kella seitset õhtul peaks riietus olema pigem pidulikum – mehed peaksid kandma pintsakuid. Rüübates teed jahedates salongides ning nähes seda hiilgust ja tundes seda ebamugavustunnet, tekib justkui tunnetus, nagu Sa oleksid transporditud Ceylonilt hoopis Šotimaa aladele.

Oh, ja neid kohti on veel. Uuri välja – külasta Lonely Planeti veebilehte.