Vastused küsimustele OLED teleri kohta

LG 55-tolline teler oli International Consumer Electronics 2012 messil Las Vegases kõige rohkem kõneainet pakkunud toode. Enne messi levisid toote kohta kõiksugu kõlakad, messi ajal olid külastajad hämmingus LG tehnoloogilisest saavutusest ja pärast messi on meile laekunud tohutul hulgal küsimusi selle suurepärase uue teleri kohta.

Oleme kuulanud ja nüüd ka vastanud sageli kõlanud küsimusi OLED teleri kohta. 

1. Miks kihab teleritööstus ühttäkki muudkui OLED telerite teemal?

Tegelikult ei ole OLED tehnoloogia uus, seda on laialdaselt kasutatud väiksemale ekraanidega seadeldistel nagu nutitelefonid. Aga suurte ekraanidega pole kuigi lihtne saavutada. Õigupoolest, mida suurem ekraan, seda keerulisem see on. Kuid tehnoloogia arendamise käigus on tootjad õppinud tehnilisi raskusi ületama, mis võimaldas meil tuua teieni maailma esimene 55-tolline OLED teller 2012. aasta messil.

2. Mida tähendab OLED?

OLED ehk Organic Light Emitting Diodes tähendab orgaanilisi valgust kiirgavaid dioode. Eriline tähelepanu on O-tähel. Me oleme kõik kuulnud valgustkiirgavatest dioodidest (LED), neid kasutatakse laialdaselt taustavaldustusena teleritel ja teistel seadmetel. Kuna OLED on orgaaniline, ei ole taustavalgustuseks vajadust. Elektrivool valgustab diode orgaaniliselt. Sama vastus oleks ka küsimusele, et kuidas saime selle teleri nii õhukeseks. Taustavalgustuse puudumine tähendab, et suutsime teha teleri vaid 4 mm paksuseks.

3. Kumb on parem – OLED või LED?

Keeruline küsimus! Me armastame LED-e ning lähimate aastate jooksul näed turule tulemas palju kõrgetasemelisi LED-telereid. Need toodavad vapustavaid värve ja on väga õhukesed, energiasäästlikumad kui CCFL taustavalgusega LCD telerid. Kuid kui LEDid töötavad hästi, töötavad OLEDid veel paremini. Värvid on palju täpsemad. Disain on palju õhem. Ja OLEDid on isegi energiasäästlikumad oma LED teisikutest.

4. Kas OLEDid on 3D?

Loomulikult! LG 55-tolline OLED teleril on samasugune paljukiidetud CINEMA 3D tehnoloogia, mis kõikidel meie CINEMA 3D Smart teleritel, samasuguse mugavate ja kergete prillidega. Aga 3D pilt on varasemast parem, sest see loob täiuslikke musti värve ilma segava kattumiseta, seda välkkiire reaktsiooni ja ülilaia vaatenurgaga. (Kattumine ehk pildikummitus on see, mida vahel 3D telerite puhul kohtab ja mida kutsutakse aktiivseks tehnoloogiaks, kui vasak ja parem kujund kattuvad ja kaotavad selged piirid.)

5. Mis need “Valged OLEDid” on, millest me alatasa kuuleme?

Enamus telereid kujundab värve segades punase, rohelise ja sinise. Üks teine CES messil tutvustatud konkureeriv teller kasutab RGB OLEDi, mis töötab hästi väikeste ekraanidega mobiilseadeldistel, kuid mitte nii hästi suurtel teleekraanidel.

LG OLED telerit palju tõhusam toota kasutades tehnoloogiat, mida nimetame Valge OLED tehnoloogiaks. See segab punased, rohelised ja sinised OLED värvid, mis moodustavad valge OLED värvi. Neid nelja puhast värvi täiustatakse LG värvirafineerijaga, mis loob imetlusväärse värvivahemiku ja selle uskumatu vaatenurga, millest rääkisime.