Maailma kõige hämmastavamad loodusnähtused

Loodus on alati olnud hämmastamapanev, kuid mõnikord teeb ta ka tõelisi kübaratrikke. Siin on paar Lonely Planet’i poolt välja toodud veidraimat loodusnähtust.

Pigijärv

– Catatumbo Välk, Venezuela

Lago de Maracaibos järve ääres keset Rio Catatumbot, annab endast aegajalt märku üks imelik looduse fenomen – see on sagedane valguse vilkumine taevas, mis meenutab pikselööke äikese ajal, kuid millega ei kaasne mürinat. See on kergelt õudust tekitav vaikne elektriline torm, mida kutsutakse Catatumbo Välguks. See võib olla nii tugev ja pidev (150-200 vilgub minutis), et selle valguses on võimalik lugeda isegi raamatut. Catatumbo Välku on üritatud selgitada läbi erinevate hüpoteeside. Teoreetiliselt kõige tõetruum nendest räägib, et Andidest tulev külm tuul põrkab kokku kuuma ja niiske järvest tõusva õhuga, mis omakorda toodabki ioniseeritud õhuosakesi.

Keskmiselt tekivad sellelaadsed tormid Rio Catatumbos 150 ööl aastas ja on oma loomult ägedaimad just siis, kui õhuniiskus on kõrge.

– Pigijärv, Trinidad & Tobago

Trinidadi veidraimaks loodusnähtuseks peetakse pulbitsevat pigijärve, mida on nimetatud ka jumalate karistuseks. Linnuvaatlejates tekitab seejuures huvi see, kuidas antud järv eri liike juurde meelitab. See 40 hektari suurune asfaltväli on keskelt ligi 90m sügav, kus maapõhjast tuleb kuuma bituumenmassi pidevalt juurde. See järv on üks kolmest asfaltjärvest maailmas, olles seejuures suurimaks loodusliku bituumeni allikaks. Antud pigijärvest kaevandatakse päevas ligi 300 tonni bituumenit. Järve pind näeb välja nagu savine tenniseväljak, mis kaetud kortsus elevandinaha-sarnase pinnaga.

Kas tundus olevat huvitav lugemine? Jah? Jätka sellega siis juba Lonely Planeti veebilehel.