LG esitleb IFAl uusi nutikaid koduseadmeid

LG esitleb peagi Berliinis toimuval iga-aastasel tarbeelektroonikamessil IFA uusi nutikaid koduseadmeid – külmikuid, pesumasinaid, pliite ja robottolmuimejaid, mis pakuvad suuremat kasutusmugavust ja ka kulude kokkuhoidu.

LG nutikas kulmik

LG nutikate koduseadmete aluseks on uuenduslikud Linear Compressor, Inverter Direct Drive, Lightwave, KOMPRESSOR ja Smart ThinQ tehnoloogiad. LG Electronics Home Appliance Company tegevjuhi Young-ha Lee sõnul on IFAl esitletavate LG uute kodumasinate peamisteks märksõnadeks elektrienergia kokkuhoid ning varasemast suurem kasutusmugavus. „Uuenduslike tehnoloogiate rakendamine muudab seadmete käsitlemise ja hooldamise väga mugavaks ja kasutajasõbralikuks,” lisas ta.

Uued tehnoloogiad võimaldavad jälgida ja juhtida kodumasinaid nutitelefoni ja tahvelarvuti vahendusel ka siis, kui kasutaja on kodust eemal – näiteks käivitada pesumasinat või robottolmuimejat, muuta külmiku sisetemperatuuri jpm. Kodumasinal ilmnenud vead saab kaugjuhtimise teel kiirelt ja mugavalt tuvastada ning ka parandada. Läbi WiFi ühenduse on võimalik laadida seadmetesse tehnoloogiate ja teenuste versiooniuuendused, sh uuenduslikke pesutsükleid pesumasinale.

LG nutikas pesumasin

Elektrienergiasäästlikud nutikad külmikud on varustatud funktsioonidega, mis aitavad hallata nutitelefoni vahendusel külmikus olevat sisu, sh anda ülevaate toiduainete toiteväärtustest, kogustest ja säilivustähtaegadest. Samuti suudab külmik pakkuda retseptiideid, kus saab kasutada külmikus olevaid toiduaineid. IFAl tutvustab LG muuhulgas alumise sügavkülmkambri paigutusega 385-liitrise mahutavusega külmikut, mis on esimese külmikuna pälvinud A+++ energiaklassi tähise.

LG nutikas robottolmuimeja

IFAl esitleb LG ka uusi LG 6 Motion tehnoloogiaga varustatud pesumasinate mudeleid – sh TrueSteam aurutehnoloogiaga 12 kg mahutavusega eestlaetavat masinat, mis pakub sarnase mahutavusega A+++ energiatähisega masinatega võrreldes 20% suuremat energiasäästu. Esitletavate koduseadmete seas on ka nutikate sensoritega tolmuimeja, mis koristab varasemast veelgi tõhusamalt.