LG esimene tahvelarvuti peagi Eestis!

Septembris jõuab Eestis müügile tehnoloogiaettevõtte LG Electronics (LG) esimene rohkete multimeedia lisadega 8,9 tolli suuruse ekraaniga tahvelarvuti LG Optimus Pad (V900).

LG Optimus Pad (V900) tahvelarvuti

LG tahvelarvuti on varustatud tahvelarvuti jaoks kohandatud Android 3.0 Honeycomb opsüsteemiga ja kasutab NVIDIA Tegra 2 kahetuumalist protsessorit. LG Optimus Pad on maailma esimene tahvelarvuti, mis võimaldab tänu sisseehitatud 3D-kaamerale salvestada 3D-materjali.

8,9 tolli suuruse ja 1280×768 WXGA resolutsiooniga 1080p täis-HD ekraaniga LG Optimus Pad pakub alternatiivi juba turul olevatele tahvelarvutitele, mis on kas liiga suured mugavaks kaasaskandmiseks või on liiga väikesed hea vaatamiskogemuse saamiseks.

LG Optimus Pad (V900) tahvelarvuti

„Kuna turule on tulnud rohkelt erinevaid tahvelarvuteid, pidasime oluliseks, et LG Optimus Pad looks tahvelarvutite seas uue standardi,” selgitas LG Electronics Mobile Communications Company tegevdirektor ja president dr. Jong-seok Park. „Oleme veendumusel, et LG Optimus Pad ühendab endas optimaalselt kaks väga olulist omadust – kaasaskantavust ja vaatamismugavust ilma, et sooritust peaks ohvriks tooma.”

LG Optimus Pad kasutab Android 3.0 opsüsteemi, mis on spetsiaalselt tahvelarvutitele kohandatud ning toetab suurema ekraani resolutsioone ja tahvelarvutitele loodud rakendusi, sh Google eBooks, Google Maps 5 ja Google Talk. Android 3.0 muudab LG tahvelarvuti kasutamise lihtsaks tänu arvutile sarnase kasutajaliidese kasutamise. 1GHz kahetuumaline NVIDIA Tegra 2 võimaldab sujuvat veebis surfamist, graafika ja multitasking võimaldavad tahvlil käivitada korraga mitmeid rakendusi ja esitada tõrgeteta erinevat multimeedia sisu.

3D-kaameraga tahvelarvuti salvestab pilte ja videosid, mida on hiljem võimalik vaadata 3D-telerist läbi HDMI või YouTube’i 3D-kanali. Eelkõige ärikasutajatele mõeldes on tahvelarvutisse sisse ehitatud ka videokonverentsi funktsioon. 1080p täis-HD dekodeerimisega saavad filmientusiastid edastada sisu oma teleritesse pildikvaliteedis järeleandmisi tegemata. Samuti leiavad erinevate mängude mängijad laias valikus kõrge kvaliteediga konsoolimänge, mis on LG Optimus Padis saadaval läbi Tegra Zone rakenduse.