Sügavustaju tähtsus 3D pildi puhul

Sügavusel on tähtis roll iga 3D stseeni pildi viimistlemisel. Näiteks kolmandas Transformerite flmis nõudis suurte robotite madin kõrghoonete katusel (ja sees) väga suurt sügavust. Samas nõuab lähikaader kahe inimese intiimsest vestlusest seda aga väga vähe.

Transformers

Lisaks sellele on 3D filmitootjatel vaja leida tasakaal õige koguse sügavuse vahel, mis on olemas ning mis lõpuks saab ka filmi edasi kantud. Nii on nad teadlikud, et selle liigne kasutamine igas stseenis võib vaatajatel tekitada hoopis “3D väsimuse”. Teiste sõnadega – liiga palju 3D-d ei ole ilmtingimata hea.

Sügavuse eelistused on väga suhtelised ja sõltuvad indiviidist. Õnneks on see koht, kus LG tehnoloogia teisi ületab.

2D - 3D

LG CINEMA 3D teleriga on võimalik muuta personaalseks paljusid 3D aspekte, kaasa arvatud sügavust. Kuna LG televiisorid on kuni 72″ suurused, siis inimene, kes pole rahul režissööri 3D viimistlusega, võib muuta neid omale meeldivamaks ja taaskogeda kinokogemust oma kodus, oma seadete abil.

Seega on sügavuse seadistamine üks viis, mille abil saab igaüks oma 3D kogemuse meeldivamaks muuta. Teiseks sügavuse lisamine 2D materjalidele.

Sügavuse efekti saab valida tagasihoidlikust 3D pildist kuni tasemeni, kus objektid lausa hüppavad ekraanilt välja. Enamikel juhtudel sobib parimaks 3D elamuseks eemalolev taust. Samas, iga inimese puhul on fookuspunkt erinev ja mõni eelistab objekte endale võimalikult lähedale “tõmmata”, et saavutada maksimaalne efekt.