Huvitavaid fakte ajaloolistest plakatitest

Kindlasti olete kõik näinud plakateid, millest mitmed naudivad täna legendaarsete postrite staatust. Toomegi teile mõned neist siin postituses ära.

Lõuna pilvelõhkujal

Olgem ausad – esimest korda seda fotot nähes arvasite, et see ei saa küll päris olla. Aga on! Foto on tehtud 29. septembril 1932. aastal, kui käis GE Buildingu ehitus. Hulljulge fotograaf Charles Ebbets tegi selle hoone 69. korrusel, kui ehitajad olid just alustanud lõunaga. Enamik mehi on nüüdseks ka perekonnaliikmete poolt identifitseeritud. Vaata ka fotot, kuidas mehed sama lati peal uinakut teevad J

Foto Ernesto "Che" Guevarast ja sellest inspireeritud plakat

Väga laialt levinud foto, mis kannab nime Guerillero Heroico (Kangelaspartisan), tehti 5. märtsil 1960. aastal Alberto Korda poolt. Ta jõudis foto teha just siis, kui Guevara silmapilguks lavale ilmus, kui Fidel Castro La Coubre plahvatuse ohvreid ülistas. Kahetoonilise plakati meisterdas 1968. aastal Jim Fitzpatrick. Seda on hinnatud maailma 10 ikoonilisema pildi hulka, olles peaaegu samal pulgal Mona Lisa maaliga. Seda on lisaks plakatitele kujutatud ka kruusidel, T-särkidel ja põhimõtteliselt kõigel muul, mille peale pilti trükkida saab.

Kuulsatest polstritest saad täiendavalt lugeda Listverse.com veebist.