LG Optimus sarja telefonide lugu

Sõna „optimus” tähendab ladina keeles „parim”. LG Optimus sari lubab oletada, et LG mobiiltelefonide tiim on teinud parimat tööd kui eales varem. Praeguseks on Optimus sarja kahte staarmudelit – LG Optimus Blacki ja LG Optimus 2X-i – müüdud üle maailma juba üle miljoni ühiku. Peatselt välja tulev LG Optimus 3D on samuti järjest suuremat populaarsust kogumas.

LG Optimus 2X (P990) Android telefon

Menuka sarja taga peitub LG töökate inseneride ja disainerite raske töö, kes pidid protsessi käigus nii mõnegi suurema katsumuse ületama. Kuna Optimuse sari oli LG jaoks prioriteet number üks, siis töötasid selle kallal kõik ettevõtte helgeimad pead.

Sellest hetkest, mil LG tuli nutitelefonide turule, on umbes 6000 inseneri LG Mobile Communication peakorterites töötanud rohkem kui kümne projekti kallal. Elu LG kontorites keeb igal tööpäeval alates kella seitsmest hommikul kuni südaööni. Tähtaegade lähenedes on nii mõnigi LG teadlane öö laboris veetnud.

„Meie peamiseks eesmärgiks oli teistest eristuda ning tagasiside meie klientidelt selle kohta on olnud oodatust veelgi positiivsem,” ütles LG Mobile Communication Company tootearenduse osakonna peadirektor Eun-soon Cho. „Enamik tänapäevaseid nutitelefone on üksteisega väga sarnased. Meie arvame aga, et tähtis on hallist massist eristuda. Seega panustasime me palju riistvara arendusse, mistõttu oleme nüüdseks jõudnud kahetuumaliste protsessoriteni. Samuti kulutasime palju aega tarkvaraarendusele, et anda täiesti uutmoodi nutitelefonide kasutamise elamuse,” lisas ta.

LG Optimus Black (P970) Android telefon

LG Optimus Black’i projekti kallal töötas üle 200 inseneri Korea meeskonnast. Neile tulid veel abiks ka kolleegid Hiinast, Indiast, Brasiiliast ja ka mitmest Euroopa riigist. Selle koostöö üks viljadest on näiteks Optimus Black’i liigutuste kontrollimise funktsioon.Insenerid tahtsid teada saada, milliseid põhifunktsioone saab juhtida efektiivselt läbi selliste liigutuste nagu raputamine, kallutamine või ümberpööramine.

Kuue kuu jooksul töötati esialgsetest mõtetest välja aga küpsed ideed, mida kasutati juba uue telefoni puhul. Suur hitt kasutajate seas on näiteks see, et kõnedele saab vastata pelgalt telefoni raputades või seda ümber pöörates. Funktsioon on väga kasulik näiteks siis, kui ilm on nii külm, et sa ei soovi oma kindaid käest võtta või kui hoiad käes beebit või suuri toidukotte.