Kuidas kasvatada oma lapsest tulevane ettevõtja?

Wall Street Journal kirjutab, et ettevõtjate ja koolitajate hinnangul on olemas kindlad psühholoogilised eeldused, mida vanemad peaksid oma lastes arendama, kui nad soovivad neist kasvatada tulevasi ärihaisid.

Ettevõtlus

Näiteks peaksid vanemad julgustama oma lapsi olema uudishimulikud kõige ümbritseva vastu. Samuti ei tohiks nad lasta oma lastel liiga mugavaks muutuda, vaid peaks last motiveerima erinevaid uusi asju proovima. Kasvõi näiteks erinevate rahvuste toite, mis erinevad lapse tavapärasest menüüst.

Lapsevanemad peaksid olema oma laste kasvatamisel järjekindlad, et nad tulevikus oleksid tublid ja usaldusväärsed töötajad. Näiteks kui lapsele on antud mingi ülesanne, siis tuleb lapselt nõuda, et ta sellega ka etteantud ajaks valmis saab. Samuti ei tohi järgi anda lapse jonnimistele.

Lapsele tuleks õpetada lihtsat tarkust, et maailm on täis tuhandeid erinevaid võimalusi. Nii toimides on lootust, et suuremana hakkab Teie laps ära tundma ka potentsiaalseid ärivõimalusi. Väga hea võimalus õpetada lapsele vajalikke oskusi meeskonnas töötamiseks on spordiga tegelemine. Lisaks annab sport lapsele teadmised kuidas toime tulla tagasilöökide ja kaotustega.

Kõige parem viis kasvatada oma lapsest ettevõtja on aga seda teha oma elava eeskuju näol – olles ise ettevõtja!