5 nippi, kuidas saada ilus päevitunud jume

Heleda nahaga inimesi on alati huvitanud see, kuidas päevitada nii, et saada ilus suvine jume nahka ära põletamata. Järgnevalt toomegi välja 5 nippi, mis aitavad Sul saavutada just sellist jumet nagu Sa alati soovinud oled:

1. Esimese viie päeva jooksul kasuta madala päiksekaitsefaktoriga päikeseblokaatorit ning ära unusta, et heledat nahka tuleb päikese eest kaitsta. Soovitus kasutada päikesekreemi asemel vaseliini või beebiõli ei garanteeri muud kui punase ja põlenud naha. Alustuseks sobib hästi näiteks 30 SPF päikeseblokaator. Võta päikest hommikul kella 8:00 ja 10:00 vahel 30 minutit, sest siis ei ole päike veel nii aktiivne.

Päevitamine

2. Kolme kuni viie päeva pärast, kui nahk on juba pisut jumet võtnud, hakka kasutama madalama päikesekaitsefaktoriga kreemi. Kuigi Su nahk on juba muutunud pisut pruunimaks, vajab see endiselt kaitset. Kasuta näiteks 15 SPF päikeseblokaatoreid. Võta päikest jällegi hommikul kella 8:00 ja 10:00 vahel, kuid ära viibi päikese käes rohkem kui 45 minutit. Hoidu päevitust intensiivistavatest kreemidest, sest Su nahk pole selleks veel valmis.

3. 10 päeva möödudes hakka kasutama madala päikesekaitsefaktoriga päikesekreemi. Päikesekreem kaitseb samuti nahka, kuid laseb rohkem päikest läbi kui päikeseblokaator. Ära päevita rohkem kui 45 minutit päevas.

4. Kahe nädala möödudes hakka päikest võttes kasutama päikeseõli või päevituse intensiivistajat.

5. Ära kindlasti unusta oma nahka niisutada. Kasuta sageli niisutavat ihupiima.

Seega, tuleb meeles pidada, et kauni jume saamine on sujuv ja aeganõudev protsess ning kiiresti päikesepruuniks saada pole võimalik. Loe ise lähemalt siit!