ÜRO jagas öko-pioneeridele maailmameistri tiitleid

Mai alguses toimus kuulsas New Yorgi ajaloomuuseumis maailma kõige prestiižsem keskkonna auhindade tseremoonia Champions of the Earth, kus jagati ÜRO Keskkonnaprogrammi auhindu inimestele, kes on innovatiivsed ja paistavad oma tegevusega silma kui rohelise ja jätkusuutliku elukeskkonna eest võitlejad.

Champions of the Earth

Suure lugupidamise märgiks kaunistasid samal õhtul auhinnasaajate nimed ja näod koos tekstiga „Õnnitlused!” ka Broadway’l olevat elektroonilist reklaamtahvlit.

Champions of the Earth

Üritusel osales ka Brasiilia supermodell Gisele Bundchen, kes on ÜRO hea tahte saadik. Muusikalisi vahepalu pakkus Grammy võitja Angélique Kidjo Beninist, kes oli ühtlasi ka üks nominentidest. Tseremoonial osales üle 400 kutsutud külalise, nende hulgas 20 ÜRO saadikut, mitmete rahvusvaheliste mittetulundusühingute presidendid ning LG juhtivtöötajad.

Champions of the Earth

Auhindu jagati neljas kategoorias. Kuulsatest inimestest on saanud öko-pioneeri auhinna näiteks Mihhail Gorbatšov 2006. aastal, Al Gore 2007. aastal ning Monaco Prints Albert 2008. aastal.

Mehhiko president Felipe Calderon võitis poliitilise juhi auhinna oma võitluse eest üleilmse kliima soojenemise vastu. Angélique Kidjo Beninist ja Louis Palmer Šveitsist said mõlemad inspiratsiooni ja tegutsemise auhinna – Kidjo oma pühendumise eest humanitaar- ja keskkonna probleemidele ning Palmer selle eest, et korraldas võidusõidu, milles grupp elektriautosid tegid 80 päevaga ringi ümber Maa. Teaduse ja innovatsiooni auhind anti vene teadlasele Dr. Olga Speranskayale tema uurimustöö eest, kuidas vähendada toksiliste kemikaalide mõju keskkonnale. Ettevõtliku visiooni auhinna sai BROADS Group’i juht ja asutaja Zhang Xue Hiinast oma innovatiivse tsentraalsete õhukonditsioneeride lahenduse eest, mis kasutavad majade jahutamiseks elektri asemel looduslikku gaasi.

Kõik auhinnasaajad said lisaks mälestustrofeele ka 40 000 USA dollari suuruse preemia, mille pani välja LG.