Täiendatud reaalsus ehk augmented reality: Kinecti proovikabiin Topshop Moskva kaupluses

Venemaa agentuur AR Door, mis on spetsialiseerunud Augmented Reality lahendustele, lõi koostöös naiste- ja meesterõivaste tootja Topshop’iga uue kleidikollektsiooni “Dress up” auks virtuaalse proovikabiini.

Spetsiaalne putka uuendusliku proovikabiini tarvis paigaldati Moskvas Euroopa ostukeskuse Topshopi poodi 6.-8.mail 2011.

Virtuaalne proovikabiin ehitati kõige keerukamatele tehnoloogiatele: Augmented Reality’le ning Microsoft Kinect’ile. Augmented Reality lubab klientidel valida rõivaid ilma neid reaalselt proovimata. Kliendil on võimalus näha ennast ekraanil, proovimas 3D kleidikoopiat. Kinect lubab aga samal ajal läbi lihtsate liigutuste ning virtuaalsete nupulevajutuste kontrollida antud seadme programmi.

Virtuaalse proovikabiini programmi aktiveerimiseks pole vaja muud kui lihtsalt kõndida selle ette – sisseehitatud kaamera tunneb ära ja loeb inimese keha, ühitades selle 3D kleidimudeliga.

See ainulaadne lahendus, mis arendati Topshopi virtuaalses proovikabiinis, lubades klientidel riideid proovides vaadata end nii eest kui tagant, on esimene sellelaadne maailmas.