LG Optimus 3D saab esimesena AR brauseri

LG ja augmented reality (AR) ehk täiendatud reaalsuse arendaja Wikitude ühendavad jõud ja varustavad LG uue nutitelefoni LG Optimus 3D esimesena maailmas ruumilise AR brauseriga.

LG Wikitude

Wikitude’i 3D veebilehitseja võimaldab suuremat interaktiivsust reaalaja keskkonnaga. Kui 2D AR suudab kuvada kattuvaid objekte, on 3D AR võimeline esitama kohti ja objekte ruumiliselt, mis muudab nende eristamise lihtsamaks. Brauser võimaldab kasutajal uurida enda ümber olevaid kohti ja lugeda ümbritsevate objektide kohta lähemalt Wikipeediast või Twitterist.

LG Electronics Mobile Communications Company tegevdirektori ja presidendi dr. Jong-seok Parki sõnul on AR tehnoloogiat kiidetud selle potentsiaali ja võime poolest asendada tavapäraste mobiiltelefonide lehitsejate „abstraktsed” reaalsused nö „päris” reaalsusega. „LG uusim riistvara ja 3D API tarkvara viivad reaalsuse sammu võrra edasi,” lisas ta.

Wikitude 3D sisaldab infot enam kui 100 miljoni objekti kohta üle maailma. Brauser toetab täna 12 keelt, plaanis on keelte arvu veelgi suurendada. Kasutajad saavad Wikitude 3D rakenduse tõmmata alla tasuta LG rakendustepoest LG World alates juuni keskpaigast.

LG nutitelefon LG Optimus 3D on uuenduslik mitmes mõttes. Tegu on esimese telefoniga, mis ühendab endas kaks tuuma, kaks kanalit ja topelt mälu, samuti on telefon varustatud 3D-platvormiga ruumilise sisu vaatamiseks (ilma 3D-prillideta), salvestamiseks ja jagamiseks. LG Optimus 3D jõuab Euroopas müügile selle aasta suvel.