Facebook tekitas uue “Send” nupu

Vaid päev pärast lihavõtteid äratas Facebook ellu oma “Share” nupu, ristis selle ümber “Send‘iks” ning paigutas täpselt “Like” nupu kõrvale, paremale.

Facebook

Uus “Send” on loodud ideega olla rohkem suunavaks kaaslaseks juba sotsiaalvõrgustiku tavapärasele “Like” nupule. Kui nendest viimase vajutamisel kuvatakse linki kasutaja seinal tema kõigile sõpradele, siis seevastu “Send” võimaldab jagada infot vaid valitud Facebook’i gruppide ja sõprade seas või saata see e-maili teel edasi neile, kes pole sotsiaalmeedia kanaliga ise veel liitunud.

Nii saavad Facebooki-välised lehed lisada endale “Like” nupu asemel nüüd ka “Send” nuppu, mis toimib justkui sõnumi edastamise süsteem. Nii saab kasutaja saata antud nupuga seotud uudist, viidet või pilti otse valitud sõpradele kas nende Facebook’i seinale või e-maili teel. Seejuures ei kuvata antud toimingut kasutaja enda seinal.

Kui peaksid soovima lisada uut “Send” nuppu ka oma lehele, siis mine Facebook’i arenduseteemalisse blogisse, sest just sinna on postitatud koodilõiked, mida pead nupu lisamiseks kasutama.

Täpsemalt saad “Send” nupust lugeda ka veebilehelt Wired.