Suve parimad laagri-tüüpi kultuurifestivalid Suurbritannias

Mitmesuguste festivalide seas on heaks suviseks meelelahutuseks erinevad laagri-tüüpi kultuurifestivalid. Eriti rohkelt võib neid leida Suurbritanniast.

Eelmise aasta Port Eliot festival Cornwallis

28.-31.juuli toimub Dorsetis Camp Bestival – just iga päev ei ole võimalust telkida ja nautida festivalimelu 17. sajandi Lulworthi lossi valdustel. Camp Bestival on nelja telkimisalaga, eraldi lasteprogrammi ning mõnusa muusikaga (artistid nagu Laura Marling, Katy B, Blondie, Primal Scream, jne) suveüritus, kus igav ei hakka mitte kellelgi.

Kui aga peaks tekkima soov end lõõgastava puhkuse ajal ka natuke inspireerida, võiks suuna võtta Port Eliot Festivalile Cornwallis, 21.-24. juulil. See, juba üheksandat korda toimuv festival keskendub ideedele ja muusikale. Kuigi esinejaid pole veel kinnitatud, siis korraldajad lubavad, et sel aastal on keskseks teemaks inspireerivate sõnade ja helide omavaheline sidumine. Telkida saab seejuures ligikaudu 6000 aakril kaunil pargimaastikul.

Või äkki on soov saada suurepärast telkimiselamust? Sel juhul võiks valik langeda Green Man festivali kasuks. See üritus leiab aset Crickhowellis, Powys 19.-21. augustil, kuid korraldajad on lubanud soovijatel kohale saabuda juba neli päeva enne suure melu algust. Ikka selleks, et piirkonna maalilisust rohkem nautida saaks. Ning, vaatamata sellele, et festivali külastab ühtekokku ligikaudu 10000 fänni, on see siiski suutnud säilitada oma intiimsuse.

Pikemalt saab Suurbritannias sellel suvel toimuvatest laagri-tüüpi festivalidest lugeda veebilehelt Guardian.