LG Lootust Jaapanile

11. märtsil kell 14:46 kohaliku aja järgi langes Jaapani Miyagi prefektuuri mereäärsele külale Kesennuma hiidlaine, pühkides oma teelt inimesed, autod ja hooned. Samal ajal kui sireenid kohustasid inimesi evakueeruma, purustasid tõusvad lained juba nende kodusid – vaid viie minutiga neelas tsunami selle väikese rahuliku küla.

Jaapan

Torni tipp sai maavärinas tõsiselt kahjustada.

Tsunami, mida põhjustas katastroofiline maavärin (8,9 punkti Richteri skaalal), jõudis uskumatu 37,9 meetrini, kõrgeima veetasemeni alates 1896. aastast. Kümned tuhanded inimesed kaotasid katastroofis elu või jäid teadmata kadunuks, sajad tuhanded inimesed on koduta.

Tuginedes Jaapani Meresõiduohutuse Ameti andmetele nihutas maavärin ookeanide põhja 24 meetri ulatuses ning tõstis veetaset Vaikses ookeanis Miyagi rannikuvetes 3 meetri võrra. Ekspertide hinnangul maksab katastroofi järgselt riigi taastamine Jaapanile 235 miljardit USD.

Jaapan

Terve maailm saatis kaastunnet ja abi – kokku ligi 133 riiki ja 33 rahvusvahelist organisatsiooni ulatasid abistava käe Jaapani rahvale.

Jaapan

Päästetöötajad ja kohalikud aitavad helikopterist laadida toiduainete kotte Yamada, Jaapani põhiosas, 15. märtsil, paar päeva peale maavärinat ja järgnenud tsunamit

Jaapan

Päästemeeskonnad otsivad ellujäänuid Otsuchis peale kolmandat plahvatust Fukusima tuumaelektrijaamas.

Jaapan

Jaapani päästetöötajad Wataris, Miyagi prefektuuri kolm päeva peale maavärinat

Jaapan

Erinevad ettevõtted, sh LG aitasid leida raha päästeoperatsioonideks. 21.-31.märtsini ühendasid LG töötajad jõud, et koguda raha maavärina ohvritele ühise nimetaja “Hope for Japan” all.

LG töötajad korraldasid raha kogumiseks erinevaid üritusi. Kõik LG tehased pakkusid personali sööklates avatud “ühepäevastes kohvikutes” “Hope for Japan” kohvi. Samuti oli võimalik kirjutada korea, inglise ja jaapani keeles toetavaid sõnumeid suurtele bänneritele, mis saadeti koos töötajate kogutud rahaga LG partneritele Jaapanis.

Jaapan

LG jätkab tihedat koostööd oma Jaapani partneritega, et viia nende äritegevuse katkestused miinimumini ning et nad saaksid naaseda täismahuliseni tootmiseni niipea kui võimalik. LG Group on ühendanud jõud, et annetada päästeoperatsioonidele Jaapanis 100 miljonit jeeni.

Terve maailme saadab Jaapanile häid soove
Sellises mastaabis katastroofiga on raske toime tulla igal riigil, ka Jaapan ei saa hakkama meie abita. Samavõrd kui on teretulnud toiduabi ja materiaalne tugi, tähendavad palju ka meie palved ja head soovid. Kuniks Jaapan jätkab oma pikka taastamisteekonda, palun hoidkem Jaapani rahva meeles ning jätkakem palvetamist ja annetamist.