Aktsioon õnne nimel

Madalad maksud, sõnavabadus, võrdsus… valitsustel on võimalik pakkuda või maha suruda paljusid asju, mis teevad elu paremaks. Nüüd soovib aga uus organisatsioon nimega „Action for Happiness” levitada teadmisi selle kohta, kuidas me võiksime muuta maailma paremaks kohaks.

Jooga, meditatsiooni

Kui mõistame, et esimest korda on sissetulekud oluliselt vähenenud terve generatsiooni inimeste jaoks, radiatsioonitase Jaapani vetes on tõusmas ning Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika senikaua kestnud režiimid on jõhkralt kätte maksmas oma enda rahvale, siis on lihtne mõista, miks Samuel Beckett kirjutas kord, et maailma pisarad ei lõpe eal. Ja paljud inimesed usuvadki kogu oma südamest, et maailm on üks julm koht ja vastupidist uskuda oleks naiivne.

Selline suhtumine on kindlasti ka põhjuseks, miks erinevate maade valitsused, nagu näiteks Prantsusmaal ja Kanadas, on alustanud õnne uurimist. Siiski pole veel ükski valitsus teinud järgmist sammu ja hakanud oma poliitilisse programmi sisse kirjutama õnne propageerimist. Siiski võib näha sellist tendentsi, et riigid, mis on rikkamad, tähtsustavad võrdsust ja võrdõiguslikkust ning on arenenud demokraatiaga, on ka tõestuseks selle kohta, et maailma pisarad ei ole lõputud.

Sellist usku on ka uus organisatsioon „Action for Happiness”, mis pakub võimalust omandada teadmisi selle kohta, kuidas me saame ise mõjutada oma õnne või õnnelik olemist kodus, tööl, koolis, kogukonnas või ka terves ühiskonnad. Loomulikult jäävad pakutavad nõuanded mõistlikkuse piiridesse. Ja nagu paljudes valdkondades aitab siingi harjutamine. Näiteks ühe nõuandena soovitatakse inimestel igal õhtul tänada teisi inimesi, kes on eelnenud päeva jooksul teile rõõmu pakkunud või lihtsalt head olnud. Selline teguviis peaks töötama justkui kaitsekilbina kerge depressiooni vastu.

Sellest, kuidas maailm oleks ilusam koht elamiseks ja mida teha ära, et olla õnnelikum inimene, saab lugeda Guardiani veebilehelt.