Need kaunid kitsad raamid ehk miks õhem ON parem

Olgem ausad, kui esimesed televiisorid kodudesse ilmusid, olid inimesed liigselt hõivatud uskumatult näivate liikuvate piltide imetlemisest, et taibata, kui inetud neid pilte edastavad kastid tegelikult olid.

TV raam

Lisaks tehnoloogiale on sel ka teine põhjus, miks tootjad nagu LG disainivad ilusaid õhukesi telereid. Teadupärast hoolib kaasaaegne tarbija pildi kvaliteedist, SMART TV funktsioonidest ja 3D lahendustest. Samas peavad nad lugu ka teleri saledusest ja raami kitsusest.

Aga miks on raami ehk Bezeli kitsus nii oluline? Meie uuringust selgub, et punktiskaalal 1-st 10-ni hindab tarbija teleri raami kitsust üle keskmise oluliseks ehk väheke üle 7 punkti.

Lisaks silmailule, pakub kitsas raam ka võimalust paremini keskenduda ekraanil toimuvale ning unustada televiisor kui sisu edastav kast.

Aga kuhu siis on kadunud kõik juhtmed, kõlarid ja muud seadmed, mis vanasti pildikasti sisu täitsid? Kuidas saab raam nii õhuke olla?

Põhjus on tehnoloogilises arengus: teleris kasutatavad osad muutuvad aasta-aastalt pisemaks ning kasutatakse üha moodsamaid materjale. LED paneelid näiteks sisaldavad orgaanilist valgusallikat, mille tõttu pole enam tarvis kasutada taustavalgust. Mõned telerid nagu LG 42LE5500 sisaldavad nähtamatuid kõlareid.

Kuid kitsa raami efekt ei ole aktuaalne ainult telerite maailmas. On oluline, et ka monitorid ja sülearvutid oleksid nii õhukesed kui võimalik.