Sekretäridest iseteenindus kioskiteni

Mitmekülgsed dokumendihaldussüsteemid, globaalne ühendatus ja online-võrgustikud on andnud erinevate valdkondade professionaalidele võimaluse otsida teadusuuringuid, erinevaid juhtumikirjeldusi, artikleid ja ekspertarvamusi kõikjalt maailmast. Selline otsene ligipääs erinevale informatsioonile ja inimestele on pannud ettevõtteid loobuma administratiivsetest ametikohtadest ja jätnud professionaalide kohustuseks tegeleda informatsiooniga. Sama moodi on läinud ka teeninduses – viimase 10 aastaga on traditsiooniline klienditeenindus välja vahetatud iseteenindustega.

Kontor

Iseteeninduslik informatsiooniga tegelemine õigustab end ära, kuid seda teatud punktini. Mitte keegi ei tea ju kasutajast paremini seda, mida ta vajab. Paljudel juhtudel võtab see vaid paar sekundit, et vajalik informatsioon kätte saada. Just online’is on see muutnud seda, kuidas me ostame lennupileteid, teeme sisseoste, suhtleme sõpradega, saame infot, teeme annetusi, osaleme poliitikas ja isegi otsime omale kallimat. Ja see kõik on väga hea, kuna paneb kasutaja juhtpositsioonile.

Sekretäridest iseteenindus kioskiteni

Sellest, kuidas infoajastu on muutnud meie elusid, on võimalik pikemalt lugeda Richard McDermotti blogipostitusest Harvard Business Review veebilehel.