LG Mobile Worldcupil selgusid maailma kiireimad sõnumikirjutajad

Teist korda korraldataval LG Mobile Worldcupil selgusid maailma kiireimad sõnumikirjutajad, kelleks on Christina Sales Ancines (20) ja Jennifer Sales Ancines (15) Panamast. 100 000 USA dollari võitmiseks ja ülemaailmse tunnustuse pälvimiseks pidid võitjad erinevates voorudes seljatama konkurente 15 riigist.

Võitjate autasustamine

„Me oleme väga õnnelikud, et suutsime võita maailma parimaid sõnumite kirjutajaid,” ütles Christina Sales Ancines ja lisas, et uute sõprade saamine üle maailma ja sellisel huvitaval üritusel osalemine on kogemus, mida nad jäävad meenutama terveks eluks. Võistlusel sai teise koha Korea võistkond, kes viis koju 20 000 USA dollari suuruse auhinnaraha ning kolmandaks jäänud Brasiilia tiim võitis 10 000 USA dollarit.

Mobiilse kultuuri ühe tähtsündmusena on LG Mobile Worldcupist saanud kiiresti üks maailma silmapaistvamaid üritusi. Esmakordselt 2008. aastal peetud võistluse 4 osavõtvast riigist on saanud 16 ja kokku on LG Mobile Worldcupil osalenud 13 miljonit inimest.

Võidukas Panama naiskond

Osavõtjad pidid võistluse käigus demonstreerima oma sõnumikirjutamise oskusi, kasutades selleks uusi LG Chocolate BL20 ja LG TOWN GT350 mobiiltelefoni mudeleid. Igas võistlusvoorus pidid osalejad aja peale mobiilidel kirjutama ilma ühegi vea ja lühendita fraase, mis ilmusid reaalajas LG plasmaekraanidele.

Lisaks põhivõistlusele üritati saavutada ka Guinnessi maailmarekordit kõige kiiremas sõnumikirjutamises QWERTY klaviatuuriga mobiiltelefonides. Rekordiraamatusse õnnestus pääseda Austraaliast pärit Cheong Kit Aul, kes sai 264 tähemärgist koosneva sõnumi kirjutamisega valmis ühe minuti ja 17 sekundiga. Selle tulemusega lõi austraallane varem Guinnessi maailmarekordit hoidnud Pedro Matiast 43 sekundiga.

Uus Guinessi rekordi omanik

LG Mobile Worldcupi finalistide väljaselgitamine algas mitmete rahvuslikel tasanditel korraldatud võistlustega kokku 16 riigis: Argentiinas, Austraalias, Brasiilias, Tšiilis, El Salvadoris, Guatemalas, Hondurases, Indoneesias, Koreas, Marokos, Nicaraguas, Panamas, Portugalis, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Tais ja USAs. Võistluste tulemuste põhjal kutsuti New Yorgis korraldatud finaali 32 osalejat.

“LG Mobile Worldcup on kinkinud meile kõigile toredaid hetki, mida mäletame veel kaua,” ütles LG Electronics Mobile Communications Company president ja tegevjuht dr. Jong-seok Park ja lisas, et LG jätkab kõige uuemate ja kõrgetasemeliste mobiilitehnoloogiate arendamisega.