LG toob turule maailma esimese kahetuumalise nutitelefoni

LG toob jaanuaris Koreas turule maailma esimese kahetuumalise nutitelefoni LG Optimus 2X (P990). Kõrgetasemelise Tegra 2 protsessoriga nutitelefon teeb kasutajatele veebilehitsemise ja erinevate rakenduste kasutamise senisest veelgi kiiremaks ja sujuvamaks.

LG Optimus 2X (P990) Android telefon

Kahetuumalise NVIDIA Tegra 2 protsessori kiiruseks on 1GHz. Võrreldes samal kiirusel töötavate ühetuumaliste telefonidega, saavad Optimus 2X kasutajad nautida kiiremat internetilehekülgede sirvimist ja sujuvamat mängude mängimist. LG Optimus 2X pakub ka 1080p HD video taasesitust ja HDMI (High Definition Multimedia Interface) peegeldamisfunktsioon annab võimaluse telefonis olevat sisu nautida näiteks HD-teleri vahendusel. Lisaks on telefonil nii esi- kui tagaküljel kaamera, telefoni mälu on võimalik suurendad microSD abil ja kauakestva töövõime tagab 1500 mAh aku. Telefon ühildub juhtmevabalt ka kõigi DLNA (Digital Living Network Alliance) toega seadmetega.

LG Optimus 2X (P990) Android telefon

„LG jaoks on suur au olla esimene kahetuumalise tehnoloogia pakkuja, kuna tegu on järgmise suure edasiminekuga mobiilide tootmises,“ ütles LG Electronics Mobile Communications Company tegevdirektor ja president dr. Jong-seok Park, kes lisas ka, et erinevate silmapaistvate lisavõimalustega Optimus 2X on tõestus LG pühendumisest toota tippklassi nutitelefone ka 2011. aastal.

LG Optimus 2X on jaanuarist alates saadaval Koreas, hiljem jõuab telefon ka Euroopa ja teiste Aasia riikide turgudele. Esialgu tuleb telefon müügile Android 2.2-ga, kuid peatselt uuendatakse see Android 2.3-le.

LG Optimus 2X tehnilised andmed:

  • 1 GHz kahetuumaline protsessor NVIDIA Tegra 2
  • 4-tolline WVGA ekraan
  • 8GB mälu (microSD-ga kuni 32GB)
  • 1500 mAh aku
  • 8 megapiksline tagakülje ja 1,3 megapiksline esikülje kaamera
  • HDMI peedeldamine
  • 1080p MPEG-4/H.264 taasesitus ja salvestamine