Lonely Planet pakub välja selle aasta 10 kõige kuumemat reisisihtkohta

Tuntud reisiraamatute väljaandja Lonely Planet on teinud nimekirja selle aasta kümnest kõige populaarsemast reisisihtkohast, kirjutab tarbija24.ee.

Keenia

Pildil Hindu pühamees Indias, pildi autor: Rajesh Kumar Singh/AP.

1) Island. Islandi krooni vahetuskursi langus on riigi külastamise soodsamaks muutnud ning ka kohalik lennufirma Icelandair pakub turistide kohale meelitamiseks varasemast odavamaid hindu, kirjutab Telegraph.

2) Taimaa. Juba mõnda aega populaarne Tai kuningriik püsib ka alanud aastal soodsate reisisihtkohtade esikümnes. Mullu riiki raputanud rahutuste tõttu on paljudes suuremates puhkusekohtades hinnad senisest tunduvalt madalamad ning majutuse valik on tohutu.

3) London. Vaatamata kalli linna mainele on Londoni külastamine tänu majanduskriisile välisturistidele taskukohasemaks muutunud. Naela vahetuskursi languse tõttu võib majutust ja sööki leida suisa poole odavamalt kui mõne aasta eest.

4) Lõuna-Aafrika vabariik. Teenusepakkujate omavaheline võistlemine langetab lennupiletite hindu ning lennufirma Emirates avas hiljuti uued liinid Dubaist Lõuna-Aafrika vabariiki. Kohapeal elamine on odav, kuid suvel on seoses jalgpalli karikavõistlustega oodata ajutist hinnatõusu.

5) Malaisia. Odav majutus ja suurepärane toit tagavad Malaisiasse püsiva turistidevoo, keda alates sellest aastast viib sihtkohta Air Asia X, mis avas odavliini Kuala Lumpuri ja Londoni Stanstedi lennujaama vahel.

6) Mehhiko. Mullu seagripi tõttu ebapopulaarseks muutunud Mehhiko teeb sel aastal kõik, et turiste tagasi võita, seega on lennupiletid ja majutus tavalisest odavamad.

7) India. Ehkki India majandus on pikki aastaid tõusuteel olnud, on ruupia vahetuskurss siiski turistide jaoks soodne. Seljakotirändurite paradiisides Goas ja Pushkaris saab tagasihoidliku summaga üllatavalt kaua läbi ajada. Väga odavalt võib leida ka luksuslikku majutust.

8) Bulgaaria. Kaunite randadega Bulgaaria on ideaalne sihtkoht taskukohaseks päikesereisiks ning soodsaid lende leiab aastaringselt.

9) Keenia. 2008. aasta valimiste järel riigis puhkenud vägivald andis turismile tugeva hoobi, kuid praeguseks on Keenia taas populaarseks puhkusekohaks kujunemas. Elukallidus on madal ning ka lennupiletid ja majutus on soodsad.

10) Las Vegas. Kuna seda USA linna on majanduslangus eriti valusalt tabanud, on turistide kohale meelitamiseks nii lennufirmad kui hotellid hindu langetanud.