JABULANI

On saanud juba traditsiooniks, et igaks jalgpalli suursündmuseks valmib uus ning eeldatavalt eelmistest veelgi parem pall. Saage tuttavaks 2010. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ametlik jalgpalliga – JABULANI. IsiZulu keeles tähendab see “tähistama”.

JABULANI

JABULANI kontseptsioon on läbi mõeldud algusest lõpuni. Tema kujundus on inspireeritud Lõuna-Aafrikast, kus 2010. aastal toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused. JABULANI pärineb Bantu isiZulu keelest, mis on üks 11 Lõuna-Aafrika Vabariigi ametlikust keelest ning seda kõneleb ligi veerand elanikkonnast. Uue ametliku palli nimi on lugupidamisavaldus kirglikule mängule, mis ühendab järgmisel suvel Lõuna-Aafrikas fänne üle kogu maailma.

JABULANI on Adidase 11s maailmameistrivõistluste pall ning selles on kasutatud 11 erinevat värvi. Need värvid esindavad iga meeskonna 11 mängijat, Lõuna-Aafrika Vabariigi 11 ametlikku keelt ja 11 Lõuna-Aafrika hõimu, mis teeb sellest riigist Aafrika mandri ühe etnoloogiliselt mitmekesiseima riigi. Värviline kujundus ja kujundid ühendavad harmooniliselt riigi silmatorkavat mitmekesisust.

JABULANI põhineb täiesti uuel ja murrangulisel tehnoloogial. Kaheksa kerakujulist EVA ja TPU 3-D paneeli on kokku valatud nii, et need mähivad harmooniliselt palli sisekarkassi. Tulemuseks on täiusliku ringi kujuga energeetiline kogu, mis on eeltestides kogunud mängijate entusiastlikku poolehoidu.