Levi’s teksad

Levi’s 501 on maailma vanim ja enimmüüdud teksamudel, mis esimest korda ilmus välja 1890. aastatel. Levi’s teksaste ajalugu sai alguse Saksamaalt Buttenheimist, kus 1829 aastal sündis poisslaps, kellele tema rändkaupmehest isa pani nimeks Levi Strauss.

Levi’s teksad

Levi Strauss emigreerus 1847 aastal Ameerikasse, kus ta töötas alguses oma poolvendade juures New Yorkis. Kahekümne nelja aastaselt otsustas Levi suunduda San Franciscosse õde Fanny ja vend Davidi juurde.

Alanud ”kullapalavik” muutis unise San Francisco metsikuks metropoliks ning Levi taipas, et tema jaoks on kullaks selle kaevajad. Levi ja David laiendasid oma olemasolevat müügifirmat, mis oli tegelenud peamiselt riidekaupade müügiga, nagu laudlinad, pea-ja kaelarätid, eemaldatavad kraed ja mansetid, traksid jne. Meeste ettevõtmine õnnestus väga hästi ning firmast sai peagi väga austatud ja lugupeetud ettevõte Levi Strauss & Company.

1890 hakkas Levi Strauss & Co pakkuma suurt valikut denimist ja neetidega tooteid ning et teha nendes orienteerumine klientidele lihtsamaks, siis otsustas LS & Co määrata igale erinevale mudelile numbri. ”501” määrati esimesena õmmeldud ning vaskneetidega täiendatud pükstele.

Kuni 1960nda aastani nimetati pükse LS & Co poolt ” waist overalls” ja praeguseks tuntud ”jeans” tuli kasutusele kataloogides ja reklaamides pärast seda. Legend räägib, et sõna ”jeans” hakkas teismeliste hulgas levima 1950ndatel ja tulenes sõnast ”Genes”, millega püüti kirjeldada pükse, mida kandsid meremehed Itaalia linnast Genoa.