Marmor

Läbi aegade on kõige tuntum ja kasutatavam sisustuskivi olnud marmor (kreeka keelest marmaros – särav kivi), mis lisaks oma kaunile mustrile ja varjundirikkusele on hästi töödeldav. Marmorid on hästi poleeritavad, ning seetõttu kasutatakse neid laialdaselt nii arhitektuuris kui ka skulptuuris. Siseviimistluses sobib pehme ja paremat hooldust vajav marmor eelkõige elu- ja vannitubade põrandate ning seinte katmiseks ning mitmesugusteks tasapindadeks nendes ruumides.

Marmor

Marmorit ei ole soovitav kasutada näiteks köökides, kuna seda võivad kahjustada happed, mida leidub äädikas, veinis, mahla jne. Marmorit kasutatakse harilikult poleerituna, sest nii on ta kõige vastupidavam ja kergemini puhastatav.

Marmorite värvus looduses on väga varieeruv – helevalgest mustani. Marmorile on sageli omane voolutekstuur, mis tekib moonde käigus osaliselt ülessulanud kivimite liikumisest üksteise suhtes.

Marmorit leiab näiteks maakoores suurtes kogustes. Kõige kuulsam marmori kaevandamise koht on Carrara piirkond Itaalias, kust juba etruskid marmorit murdsid.