Jäätis

Jäätise tegeliku leiutaja kohta ajalugu küll vaikib, kuid sellele vaatamata ollakse arvamusel, et jäätise algupärandiks on Hiina ja Vahemere piirkonna inimeste poolt tuhandete aastate eest nauditud jääjoogid. Päris alguses oli tegemist üksnes ülikute toidulauale kuulunud delikatessiga, kuid tänapäeval on suurepärane jahutav maius kättesaadav kõigile.

Jäätis

Jäätiseid võib laias laastus liigitada viide kategooriasse – koorejäätised, piimajäätised, taimsel rasval põhinevad jäätised, sojajäätised ja šerbetid. Nagu nimigi viitab, on koorejäätised valmistatud koorest ning piimajäätised piimast. Taimsel rasval põhinevate jäätiste puhul on piimarasv asendatud taimse rasvaga ning sojajäätise puhul on peamiseks komponendiks soja. Šerbeti valmistamisel seevastu on peamisteks koostisosadeks puuviljad ja marjad. Mahla- ja limonaadipulkasid ei ole tegelikult õige jäätiseks lugeda, kuna need ei sisalda piima ega piimapõhiseid komponente.

Maitsete poolest on jäätise valik tohutu. Kõige levinumateks võib pidada vanilli-, šokolaadi-, maasika- ja karamellijäätist. Samuti on olemas mitmeid eksootilisemaid, nagu näiteks erinevatest puuviljadest või pähklitest valmistatud tooteid. Kindlasti tasub proovida jäätise maitsestamist ka ise. Pisut sulanud jäätist on lihtne maitsestada, segades jäätisemassiga endale meelepäraseid maitsaineid, alustades kakaopulbrist lõpetades basiilikaga.