Solaarium

Solaarium on seade, mis kiirgab ultravioletkiirgust kunstliku päevituse saamise eemärgil. Tehnoloogia põhineb peamiselt lampidel, mis teatud spektis kiirgavad päikesele võimalikult sarnast valgust.

Solaarium

Solaariumi tehnoloogia on patenteeritud Friedrich Wolffi poolt 20.sajandi lõpukümnenditel. Samanimeline kompanii Wolff Systems on alates sellest hetkest pühendunud solaariumilampide arengule ja tehnoloogiale. Siiski aastate jooksul suuri muutusi solaariumite juures tehtud ei ole, mistõttu masinad ning lambid on säilinud suhteliselt originaalilähedased algse vormi ja sisu.

Päevitus on tegelikult naha kaitsereaktsioon päikesekiirguse eest, mille tulemuseks on naha värvumine melaniini ehk pigmendi toimel. Päikesepõletuse eest tuleb end kaitsta ka solaariumis, ning selleks on kosmeetikafirmad välja töötanud erinevad kreemid. Olenemata tehnoloogia ning ilutoodete suurest arengust ei tohiks liigselt päikest võtta siiski albiinod ja punapead, kuna nende nahk, mitte ei päevitu, vaid saab põletada.

Maailma Tervise Organisatsioon ei ole küll solaariumi ära keelanud kuid, ei soovita kunstlikku päevitamist tervislikel põhjustel. Nende sõnul kiirendab solaarium naha vananemisprotsessi ning päikesevannide võtmine ilma kaitseprillideta võib kahjustada silmi.