Squash

Squash on üks kiiremaid spordialasid maailmas, kus palli liikumiskiirus võib kohati olla ligi 200 km tunnis. Kuigi pall kaotab peale seinapuudet kiiruse, on mängijad vaid mõne meetri kaugusel seinast ning peavad seetõttu kiiresti vastutulevale pallile reageerima. Eduka mängu aluseks on õige reketi käsitsemine, mis võimaldab hetkega olla valmis nii eestkäe kui ka tagantkäe löökideks.

Squash

Squash ei ole lihtsalt lõbus mäng ja hea stressileevendaja, vaid nii füüsiliselt kui ka vaimselt üks nõudlikumaid spordialasid. Esmapilgul kerge mäng osutub peagi avastuste maaks, sest iga sammuga paremuse suunas tundub, et võimalusi tekib järjest juurde ning sellega kaasneb ka hasart paremini mängida.

Squash

Squash on välja arenenud mängust nimega Rackets, mis sai oma alguse 19. sajandi esimeses pooles ühes Londonis asuvas vanglas. Reketi- ja pallimängud olid tol ajal väga populaarsed ning oma igapäevase treeningu käigus hakkasid vangid ühel hetkel palli reketiga vastu seina lööma. 1820-ndatel levis rackets kõikjal Inglismaa koolides, teiste hulgas Harrows’is. Viimast peetaksegi ka squashi sünnikohaks.

Harrowsi õpilased avastasid peagi, et kui racketsi pall augustada, siis seinaga põrkumisel litsub pall laiaks (ingl.. k. squash) ning tekib palju erinevamaid löögivõimalusi. Ühtlasi nõudis see mängijatelt suuremat pingutust, sest enam ei saanud oodata, kuni pall sinuni tagasi põrkab nagu racketsis. 1864. aastal ehitatigi Harrows’is esimesed neli squashiväljakut ning mängust sai omaette spordiala.